Katalog produktów

Przenośny Cyfrowy Węzeł Komunikacyjny


WIRES-X Nowa dodatkowa funkcja „Przenośny Cyfrowy Węzeł Komunikacyjny”


Z uwagi na co raz większą popularność i dostępność radiotelefonów pracujących w trybie cyfrowym C4FM firma Yaesu wprowadza możliwość dodania „trybu HRI” do cyfrowych transceiverów – FTM-400XD, FTM-100D i FT2D. W ten sposób użytkownicy w prosty sposób będą mogli stworzyć przenośną stację nodową (węzeł komunikacyjny) wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba, podłączając jeden z wymienionych transceiverów do komputera – bez ustanawiania portu ethernetowego z konwencjonalnym HRI-200*.


W ten sposób dostęp Wires-X jest możliwy nawet w pokoju hotelowym, na lotnisku, w samochodzie, czy na obszarze darmowej strefy Wi-Fi.


Funkcja ta jest dość istotna dla rozwoju elastyczności i mobilności łączności Wires-X wraz z konwencjonalnym typem stałego węzła opartego na HRI-200. Najlepszym tego przykładem jest podróżowanie i ułatwienie jakie niesie nowa funkcja.


Nowa funkcjonalność jest dostępna przez uaktualnienie firmwaru C4FM cyfrowych transceiverów (FTM-400XD, FTM-100D oraz FT2D).Schemat pracy Wires-X przez przenośne cyfrowe stacje nodowe* podłączenie transceiverów C4FM do PC wymagać będzie określonych przewodów.

* tryb pracy Wires-X jako funkcji przenośnej stacji możliwy tylko w trybie cyfrowym C4FM.

×