O firmie


Przedsiębiorstwo Doradczo-Handlowe „Con-Spark” sp. z o.o. zostało założone w 1989r. Istniejemy na rynku nieprzerwanie od 25 lat! Naszą działalność rozpoczęliśmy od nawiązania współpracy z japońskim producentem sprzętu radiokomunikacyjnego Vertex Standard i od tego momentu zaczęła się nasza przygoda z importem i dystrybucją na rynek radiotelefonów profesjonalnych. Po kilku latach współpracy z Vertex Standard otrzymaliśmy od producenta tytuł autoryzowanego dealera i generalnego dystrybutora na Polskę. W tym czasie sprzedawaliśmy nie tylko same radiotelefony, zajmowaliśmy się także na szeroką skalę projektowaniem kompleksowych sieci radiowych, systemów antenowych bazowych, przewoźnych i przenośnych, występowaliśmy w imieniu klienta do UKE o przydział częstotliwości, organizowaliśmy szkolenia, opiniowaliśmy projekty. Przez lata sukcesywnie rozszerzaliśmy naszą ofertę wprowadzając do sprzedaży coraz szerszą gamę radiostacji amatorskich Yaesu, akcesoria oraz części zamienne. Jako ostatnia została wprowadzona do naszej oferty marka Standard Horizon – seria radiotelefonów morskich ręcznych i stacjonarnych przeznaczonych nie tylko dla amatorów.

Jako ostatnia została wprowadzona do naszej oferty marka MOTOROLA, jesteśmy jej autoryzowanym resellerem.

Nasza siedziba mieści się w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gdyni – na końcu Skweru Kościuszki w budynku słynnego AKWARIUM GDYŃSKIEGO, skąd rozpościera się wspaniały widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski.

Na miejscu prowadzimy sklep internetowy, gdzie również można obejrzeć sprzęt radioamatorski, zastanowić się, zasięgnąć porady oraz dokonać zakupu. Tutaj znajduje się również nasz serwis, który świadczy usługi w zakresie programowania, strojenia, modyfikacji, konserwacji oraz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu firmy YAESU / Vertex Standard / Standard Horizon/Motorola. Dla naszych klientów oferujemy również możliwość nabycia części zamiennych do samodzielnych drobnych napraw.


 

Marka YAESU jest szeroko znana na świecie i w Polsce z doskonałej jakości wykonania i niezawodności sprzętu radioamatorskiego. Oferujemy szeroką gamę radiotelefonów ręcznych, przewoźnych, bazowych oraz odbiorniki szerokopasmowe wraz z akcesoriami. Są wśród nich bardzo zaawansowane technologicznie rozbudowane modele stacjonarne FTDX5000MP, FTDX3000D, FTDX1200 oraz nowość 2015 FT-991, jak i niezbyt skomplikowany w obsłudze duobandowy model ręczny FT-60E, cieszące się niezmiennie dużym zainteresowaniem przewoźne modele FT-7900E, FT-817ND czy też pierwszy cyfrowy amatorski radiotelefon ręczny FT1DE. Do gamy radiotelefonów cyfrowych dołączył pierwszy radiotelefon przewoźny FTM-400DE oraz przemiennik dwupasmowy DR-1XE. W 2014 roku ofertę wzbogaciły ręczne radiotelefony lotnicze seria FTA-550 oraz FTA-750L. Marka VERTEX STANDARD to cała gama radiotelefonów profesjonalnych - analogowych i cyfrowych. Nasza oferta jest skierowana do najróżniejszych służb: Policji, Pogotowia, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, naszymi klientami (oprócz wymienionych) są zakłady komunikacji miejskiej, służby ochrony, szpitale, zakłady energetyczne, urzędy miast, spółki PKP, przedsiębiorstwa wodociągowe. Organizacja imprez masowych nie może odbyć się bez wsparcia ze strony skutecznej komunikacji, w tej roli doskonale sprawdzają się radiotelefony PMR VX-241. Wychodząc  naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na radiotelefoniczną łączność cyfrową firma Vertex Standard wprowadziła na rynek serię radiotelefonów cyfrowych eVergeTM. Urządzenia te mogą pracować zarówno w trybie analogowym, jak i cyfrowym, co czyni przechodzenie z jednego systemu na drugi płynnym i bezproblemowym. Radiotelefony funkcjonują w oparciu o transmisję TDMA, która pozwala ograniczyć wykorzystanie pasma i zużycie energii, co oznacza też niższy całkowity koszt sprzętu w porównaniu do rozwiązań FDMA. Łączność cyfrowa oznacza brak szumu i zakłóceń podczas przesyłania głosu, dzięki czemu każda wiadomość jest wyraźna i zrozumiała. Dodatkowo radiotelefony eVerge™ są wyposażone w wokoder AMBE+2™, który zapewnia podwyższoną jakość dźwięku, nawet na krańcach pasm.

 

Motorola to światowy lider w dziedzinie radiokomunikacji.

W naszej ofercie posiadamy cyfrowy system DMR MOTOTRBO wraz z przemiennikami, radiotelefonami ręcznymi i przewoźnymi oraz softwarowymi aplikacjami dyspozytorskimi. Dla bardziej wymagających zastosowań oferujemy superwydajną infrastrukturę Tetrową w postaci systemów Dimetra IP Micro i Dimetra IP Compact wraz z terminalami, akcesoriami i konsolami dyspozytorskimi. Jesteśmy dystrybutorem systemu Motobridge firmy Motorola - nowoczesnej platformy softwarowo – hardwarowej integracji środków łączności radiowej i telefonicznej, cyfrowej i analogowej - zaprojektowanej z myślą o skutecznej realizacji łączności w systemach zarządzania kryzysowego.Marka STANDARD HORIZON to radiotelefony ręczne oraz stacjonarne przeznaczone na pasmo morskie. Radiotelefony cieszą się coraz szerszą popularnością w naszym kraju, zwłaszcza modele ręczne, chętnie wykorzystywane przez żeglarzy, również na wodach śródlądowych. Zalety radiotelefonów STANDARD HORIZON doceniły stacje Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, gdzie model HX370E już od kilku lat sprawdza się w ochronie zdrowia i życia na wodzie. Model ten został zastąpiony w 2014 przez HX-400E, radiotelefon o bardzo pojemnym akumulatorze oraz funkcji szyfrowania korespondencji. Nasi żeglarze amatorzy docenili ultrakompaktowy stacjonarny model GX1200E – prosta obsługa, zaawansowane funkcje, niska cena – to główne atuty tego radia. Natomiast rybacy upodobali sobie bardziej rozbudowany model GX1600E. W ostatnim latach wprowadziliśmy do sprzedaży stacjonarny model z wbudowaną skrzynką AIS GX2100E oraz model z wbudowanym GPS GX1700E. Hitem 2014 roku okazał się stacjonarny model z wbudowanym GPS-em i skrzynką AIS GX2200E. Ponadto oferujemy modele ręczne 6 W unoszące się na wodzie z wbudowanym GPS-em HX851E  oraz pływający model HX300E - z intuicyjnym menu, o niewielkich rozmiarach oraz bardzo pojemnym akumulatorze. Obecnie (2021 rok) największym zainteresowaniem cieszy się spośród radiotelefonów ręcznych model z GPS HX890E (do wyboru w kolorze czarnym lub granatowym) oraz radiotelefon stacjonarny GX2400GPS/E z wbudowanym odbiornikiem AIS, NMEA0183 oraz NMEA2000.

Zapraszamy na stronę www.standardhorizon.pl

Jesteśmy również dystrybutorem anten takich producentów jak Diamond i Comet, zasilaczy Diamond, QJE oraz mierników Daiwa. Największym zainteresowaniem naszych klientów cieszą się anteny bazowe Diamond X-200 i X-300 oraz ręczne anteny Comet. Spośród zasilaczy transformatorowych niesłabnącym zainteresowaniem od lat cieszy się Diamond GSV3000 a spośród zasilaczy impulsowych QJE PS-30SWII.

×