Katalog produktów

Nowość 2020 !!! Radiotelefon cyfrowy, dwupasmowy FTM-300DE

NOWOŚĆ YAESU!!!
Radiotelefon dwupasmowy przewoźno-bazowy FTM-300DE.

Już w naszym magazynie!!!!

Instrukcja obsługi w języku polskim!!!!

Nowy radiotelefon YAESU FTM-300DE oferuje stabilną moc wyjściową 50 W.
Zapewnia niezawodną wydajność dla długotrwałej komunikacji, ponieważ wyposażony został w trwały radiator, zawierający nadzwyczajny FACC (Funnel Air-Convection Conductor - Wind Tunnel). FACC zbiera zimne powietrze przez szeroko otwarty wlot i koncentruje jego przepływ do wzmacniacza stopnia końcowego, po czym wypuszcza je przez wentylator chłodzący.

FTM-300DE posiada dwa niezależne odbiorniki, obsługuje jednoczesne monitorowanie cyfrowe C4FM dla obu pasm A i B. 

2-calowy kolorowy wyświetlacz TFT o wysokiej rozdzielczości wyraźnie wskazuje pasma częstotliwości i operacji.

Dzięki funkcji analizatora widma (Band Scope) istnieje możliwość monitorowania do 63 kanałów wokół aktualnej częstotliwości VFO w czasie rzeczywistym.

Jedną z zaawansowanych funkcji FTM-300DE jest automatyczne grupowanie kanałów pamięci (MBAG). Kanały pamięci są automatycznie dzielone na kategorie w każdym paśmie i mogą być łatwo i szybko przywołane przez 4 grupy pasm - pasmo lotnicze (M-AIR), VHF (M-VHF), UHF (M-UHF) i 174-400 MHz / 480-999.99 MHz (M-GEN).

Głośnik o mocy 3 W zapewnia czysty i wyraźny dźwięk. Dodatkowo FTM-300DE posiada dwa pojedyncze gniazda głośników zewnętrznych. Użytkownicy mogą wysyłać sygnały audio do dwóch niezależnych głośników A oraz B lub zmiksować dwa niezależne sygnały, gdy użyty będzie pojedynczy głośnik (A+B).

FTM-300DE posiada wbudowany moduł Bluetooth umożliwiający obsługę zestawu głośnomówiącego za pomocą słuchawek YAESU SSM-BT10 lub innych dostępnych na rynku. Słuchawka SSM-BT10 wyposażona jest w przycisk PTT dzięki czemu obsługuje również funkcję VOX. SSM-BT10 można w łatwy i szybki sposób naładować korzystając z nowego przewodu USB SCU-41 współpracującego z kontrolerem ładowania w FTM-300DE. Po jednym ładowaniu słuchawka działa przez około 20 godzin.

FTM-300DE obsługuje zarówno funkcję przenośnego węzła cyfrowego WiRES-X, jak i funkcję stałego węzła z wykorzystaniem modułu YAESU HRI-200. Ponieważ możliwe jest jednoczesne monitorowanie C4FM zarówno na VFO A, jak i VFO B, użytkownicy mogą cieszyć się komunikacją WiRES-X na jednym kanale przy jednoczesnym monitorowaniu w tym samym czasie innego kanału lokalnego.
×