Katalog produktów

Nowy Produkt YAESU SCU-LAN10 - moduł umożliwiający zdalne sterowanie radiostacją FTDX101D/MP oraz FTDX10

Nowość! Moduł YAESU SCU-LAN10

Niektóre radiostacje wymagają pełnego komputera, aby można nimi było zdalnie sterować przez Internet - w przypadku FTDX101D, FTDX101MP oraz FTDX10 wystarczy mały i energooszczędny interfejs - SCU-LAN10.

YAESU celowo nie wbudowało interfejsu sieciowego, aby zmniejszyć złożoność oprogramowania i utrzymać koszty radiostacji w rozsądnych granicach. W zamian proponuje opcję dla tych użytkowników, którzy potrzebują wygodnej obsługi zdalnej - bez potrzeby posiadania dużego komputera w oddalonej lokalizacji.

Interfejs SCU-LAN10 jest podłączony do FT-DX101D, FT-DX101MP lub FTDX10 za pomocą kabla USB, a interfejs Ethernet do routera w domu (kabel nie wchodzi w skład zestawu). Korzystając z o oprogramowania (dostępnego na yaesu.com), możliwy jest zdalny dostęp do radiostacji z dowolnego miejsca na świecie. Zaleta - nigdy nie przegapisz żadnej stacji DX. SCU-LAN10 może okazać się bardzo przydatny dla klubów, które chcą udostępniać wysokiej jakości urządzenie nadawczo-odbiorcze wielu swoim członkom znajdującym się poza klubem, w cichych, odległych lokalizacjach z dużymi antenami.

„Oprogramowanie do zdalnego sterowania na PC” firmy YEASU oferuje obsługę tak, jakbyś siedział bezpośrednio przy urządzeniu. Do pracy wymagany jest standardowy zestaw słuchawkowy do komputera. PTT jest obsługiwany za pomocą myszy.

Należy pamiętać, że radiostacja musi być wyposażona w następujące wersje oprogramowania (lub nowsze) do obsługi interfejsu SCU-LAN10:
MAIN: V01-14
DISPLAY: V01-06
IF DSP: V01-05
SDR: V02-03

Moduł SCU-LAN10 dostępny "od ręki" w naszym sklepie. Cena 1595 zł brutto.

Kliknij i sprawdź opis interfejsu SCU-LAN10

×